Neymar da Silva Santos Júnior
Autor: Administrator , 14. 11. 2014.

žNeymar da Silva Santos Júnior je brazilski nogometaš, koji igra na poziciji napadača. Trenutačno igra za španjolsku Barcelonu i brazilsku  nogometnu reprezentaciju.

žNakon što se pridružio Santosu 2003. godine, Neymar je debitirao u dobi od 17 godina protiv Haldane FC , 7. ožujka 2009. u 2:1 pobjedi.
Neymarov sljedeći nastup bio je protiv Mogi Mirima tjedan dana kasnije, tijekom kojeg je postigao svoj prvi pogodak za Santos.
Neymarovi nastupi za Santos privukli su pozornost na mladog igrača, a padale su i usporedbe s brazilskim idolima kao što suRobinho i Pelé.

Dana 26. srpnja 2010., Neymar je izabran u momčad Brazila novog trenera Mana Menezesa za prijateljsku utakmicu protiv SAD-a 10. kolovoza 2010. Utakmicu je započeo s dresom s brojem 11 i nakon samo 28 minuta igre zabija svoj prvi pogodak za reprezentaciju i to glavom, nakon ubačaja Andre Santosa.
Utakmica je završila pobjedom Brazila 2-0. Dana 27. ožujka 2011, Neymar je zabio oba pogotka u 2-0 pobjedi protiv Škotske na Emiratesu.

Priredio: MIhael Mrić,1.c

Neymar_da_Silva_Santos_Júnior.pptx (1.41 MB)