VIRTUALNA ŠETNJA KROZ ŠKOLU

Riječ ravnatelja
Administrator / datum: 18. 1. 2011. 23:18

Riječ  ravnatelja

Temelji današnje Industrijsko–obrtničke škole potječu iz 1947. godine. Naime, tada je Ministarstvo teške industrije FNRJ-a, u dogovoru s tvornicom Đuro Đaković, donijelo odluku o osnivanju Državne industrijske škole.

U idućem razdoblju škola se razvija, udružujući  se  s Tehničkom školom ¨Josip Godlar¨, mijenjajući pritom dva puta ime, da bi konačno 17.srpnja 1991.godine odlukom Skupštine općine Slavonskog Broda dobila današnji naziv ¨Industrijsko–obrtnička škola¨.

Danas u školi odgajamo i obrazujemo učenike u tri obrazovna područja: strojarstvo, elektrotehnika i promet. Ove programe izvodimo kroz redovnu nastavu te obrazovanje odraslih. Treba posebno naglasiti da smo pilot škola druge generacije koja po prvi put u Republici Hrvatskoj izvodi eksperimentalni novi program za zanimanje automehatroničar. Uz nikad dovoljno opremljene labotarorije elektrotehnike i strojarstva te školske radionice, imamo suvremeno opremljene praktikume za zavarivanje i za automehatroniku. Naši učenici redovito sudjeluju na županijskim i državnim natjecanjima, gdje često postižu zapažene rezultate.

Vječiti nam je cilj-unaprjeđivati odgojno–obrazovni nastavni proces:

• uporabom suvremene obrazovne tehnologije i metoda rada,
  • stručno-pedagoški educiranjem profesora i stručnih učitelja,
  • razvijanjem dobrih međuljudskih odnosa među profesorima, stručnim učiteljima i učenicima,
  • motiviranjem učenika za ovladavanje novim znanjima, vještinama i navikama potrebnih za tržište rada, kako bi oni postali aktivni nositelji rada i razvoja društva u cjelini.

Kako bismo mogli ostvariti toliko nam željeni  cilj, sudjelujemo i sudjelovat ćemo u mnogim vlastitim, a i međunarodnim  projektima vezanim za suvremena  znanstvena i tehnološka   dostignuća.

Ravnatelj:

Luka  Mladinović, prof. elektrotehnike