Noć muzeja
Autor: Martina Sertić, 25. 1. 2013.

U suradnji s hrvatskim muzejima, a s ciljem popularizacije muzejskih sadržaja i dovođenja publike u muzejske prostore, Hrvatsko muzejsko društvo organizira u petak, 25. siječnja 2013. godine, osmu po redu Noć muzeja.

Muzeji i galerije diljem Hrvatske otvorit će svoja vrata posjetiteljima u vremenu od 18 sati do 1 sata iza ponoći, te im besplatno ponuditi raznovrsne programe - od tematskih vođenja kroz izložbe i postave, do glazbenih priredbi, gastronomskih prezentacija i sl.

Ove godine u proigram Noći muzeja uključilo se više od 200 hrvatskih muzeja i galerija u stotinu gradova i mjesta.

Središnji događaj ovogodišnje manifestacije bit će otvorenje prve faze stalnog postava Gradskog muzeja Vukovar - Svečane dvorane i ambijentalnih prostora u obnovljenom Dvorcu Eltz, a cjeloviti program može se vidjeti na internetskim stranicama Hrvatskog muzejskog društva:

Promotivni spot Noći muzeja 2013. pogledajte na Facebook stranici Noći muzeja.