Otvoreno natjecanje Školski laboratorij 2013.
Autor: Martina Sertić, 14. 1. 2013.

Danas, 14. siječnja 2013. godine, otvoreno je natjecanje za učenike srednjih škola u prezentaciji znanstvenih tema Školski laboratorij 2013. Rok za prijavu prezentacije je 20. veljače, a završno natjecanje će se održati u petak 22. ožujka 2013. u Zagrebu.

Podsjećamo, British Council, u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i CARNetom, organizira natjecanje za učenike srednjih škola u prezentaciji znanstvenih tema iz srednjoškolskog gradiva. Školski je laboratorij, po uzoru na popularni i uspješni Laboratorij slave koji je hrvatske studente i znanstvenike proslavio i na međunarodnom natjecanju, namijenjen srednjoškolcima i njihovim nastavnicima.

Ideja natjecanja je da učenici određenu temu po svom izboru izlože na kratak, jasan, zanimljiv i svojoj dobi prilagođen način te svoju prezentaciju u obliku video snimke prijave na natjecanje, a dvanaest najuspješnijih natjecatelja po glasovima stručnog žirija i posjetitelja Portala za škole ulaze u završno natjecanje uživo na kojem će se izabrati pobjednik.

Cilj natjecanja je potaknuti učenike i nastavnike na kreativan pristup učenju i prezentaciji srednjoškolskog gradiva iz područja prirodnih i tehničkih znanosti. Ujedno se natjecanjem želi popularizirati prirodne i tehničke znanosti među učenicima, roditeljima i u javnosti te medijski promovirati znanost i rad u školi.

Detaljna pravila natjecanja možete pronaći na stranici http://www.skole.hr/ucenici/skolski_laboratorij/pravila, dok je obrazac na kojem možete predati svoju prezentaciju dostupan na http://www.skole.hr/ucenici/skolski_laboratorij/predajte_prezentaciju.