Pravilnik o Fair play nagradi za 2012./2013.
Autor: Martina Sertić, 14. 1. 2013.

Hrvatski školski športski savez i Hrvatski olimpijski odbor, odnosno Hrvatski Fair Play odbor izabrati će i proglasiti dobitnika Fair play nagrade školskog športa za 2012./2013. godinu, i to prema Pravilniku koji je Izvršni odbor HŠŠS-a usvojio 7. prosinca 2012. godine.

Treća po redu godišnja nagrada uručit će se na Završnici državnog prvenstva školskih sportskih društava koja će se održati početkom svibnja 2013. godine.

Prijava kandidata za godišnju fair play nagradu uglavnom se vrši putem obrasca koji se može preuzeti na internetskim stranicama Hrvatskog školskog športskog saveza.

No, kandidatura pojedinca ili ekipe može se poslati i bez ispunjavanja obrasca. Potrebno je samo poslati pismeno obrazloženje kandidature poštom na adresu saveza (HŠŠS, Lanište 11A, 10 000 Zagreb) ili elektronskom poštom na goran.jukic@skolski-sport.hr.

Iz Hrvatskog školskog športskog saveza mole profesore TZK, provoditelje natjecanja, tajnike i predsjednike županijskih organizacija školskog športa da o Projektu godišnje fair play nagrade školskog športa upoznaju učenike i njihove roditelje, svoje kolege i sve one koji su na bilo koji način uključeni u sustav školskog športa.

Osim toga, provoditelji natjecanja školskog športa na natjecanjima koje će se odvijati na gradskim i županijskim razinama trebaju osigurati da na svakom zapisničkom stolu bude oznaka na kojoj je znakovlje Hrvatskog školskog športskog saveza i Hrvatskog fair play odbora, te dovoljno praznih obrazaca za prijavu.

Oznaka za stol može se preuzeti ovdje, otisnuti na pisaču, presavinuti po dužoj strani i staviti na stol.