Besplatne radionice za djecu u Slavonskom Brodu - prijave u tijeku
Autor: Martina Sertić, 5. 11. 2012.

U osnovnoj školi Vladimira Nazora (Franje Marinića 9) Slavonski Brod tijekom studenog i prosinca održavat će se besplatne radionica za djecu i to sa sljedećim temama:

Tko sam ja?

Razvoj samopoštovanja i samopouzdanja

Kako poboljšati odnose s drugima?

Kako lakše učiti i pamtiti?

Kako se zaštiti od ovisnosti?

Više informacija o radionicama može se vidjeti u nastavku.

Vrijeme održavanja: od 17:15 do 18:45 h.

1. Tko sam ja? - 15. studenog 2012.

Tko sam i kuda idem - pitanje je koje muči gotovo svakog drugog tinejdžera. Problemi karakteristični za razvojno razdoblje na prelasku iz djetinjstva u odraslu dob, definiranje i izgradnja vlastitog identiteta i pojma o samom sebi…

2. Razvoj samopoštovanja i samopouzdanja - 22. studenog 2012.

Samopoštovanje nam daje moć, energiju i motivaciju – potiče nas na aktivnost, dopušta nam da budemo ponosni na ono što smo učinili, da uživamo u uspjehu i budemo zadovoljni. O samopoštovanju ovisi naše mentalno zdravlje i prilagodljivost pa je stoga vrlo korisno znati što sve utječe na naše samopoštovanje i samopouzdanje te kako ga povećati.

3. Kako poboljšati odnose s drugima? - 29. studenog 2012.

Kako živjeti život kakav želimo - zadovoljiti sve svoje potrebe i pri tome ostati blizak s roditeljima, profesorima, prijateljima - ljudima koje trebamo? Kako brže i djelotvornije zadovoljavati vlastite potrebe i uspostaviti konstruktivnu interakciju s ljudima iz svoje okoline (prijateljima, profesorima, roditeljima).

4. Kako se zaštiti od ovisnosti? - 6. prosinca  2012.

Kako se oduprijeti pritisku vršnjaka, kako organizirati svoje slobodno vrijeme, koja su djeca rizična za razvoj ovisnosti, koje su psihičke posljedice konzumacije opojnih sredstava.

5. Kako lakše učiti i pamtiti? - 13. prosinca 2012.

Kako se u što manje vremena pripremiti i naučiti za ispit, kako organizirati i uštedjeti vrijeme, kako povećati koncentraciju, kako se boriti protiv zaboravnosti i koje su tehnike efikasnog učenja?

Voditeljica radionica: Ivana Murat, prof. rehabilitator

Informacije i prijave:

OŠ Vladimira Nazora S. Brod
Franje Marinića 9
Slavonski Brod
T:  +385 35 266 46
Vijest je prenesena s internetskih stranica Centra Sirius.