Što je to VETIS?
Autor: Martina Sertić, 7. 1. 2011.

VETIS

Agencija za strukovno obrazovanje je izradila informacijski sustav strukovnog obrazovanja – VETIS.

VETIS objedinjava i omogućava obradbu svih bitnih podataka o školama, učenicima, djelatnicima, školskoj opremi, školskim zgradama i prostorima, športskim dvoranama, učeničkim domovima, prijavama učenika na natjecanja, prijavama nastavnika na stručne skupove, itd., potrebnih za analizu, planiranje, praćenje i upravljanje strukovnim obrazovanjem.

Moduli VETIS-a:

-        Potpora županijskim i državnim natjecanjima u svim disciplinama
-        Stručno usavršavanje nastavnika
-        Potpora izradbi i održavanju pedagoških standarda
-        Prijave i upisi
-        Stručni ispiti i napredovanja nastavnika
-        SUVT – Središnji ured vježbeničkih tvrtki

Agencija za strukovno obrazovanje osnovala je u sklopu VETIS-a Središnji ured vježbeničkih tvrtki radi popularizacije i afirmacije poduzetničkih kompetencija i poduzetničkih aktivnosti kod svih učenika/ca strukovnih škola u Republici Hrvatskoj.
Osnivanjem SUVT-a Agencija za strukovno obrazovanje podupire razvoj svih općih i strukovnih kompetencija naših učenika. To je istodobno i potpora izgradnji društva znanja u kojem učenici, nastavnici i škole moraju imati posebno mjesto i posebno značenje.

Najnužniji tehnički uvjeti za korištenje VETIS-a:

Sve što je potrebno za rad u sustavu jest stolno ili prijenosno računalo koje ima pristup internetu, internetski pretraživač i Adobe Reader 7.0 ili noviji.
Podržani internetski pretraživači su Mozilla Firefox (inačica 2.0 ili novija) i Microsoft Internet Explorer (inačica 6.0 ili novija).

Preporučamo korištenje pretraživača Mozilla Firefox zbog bržeg rada.

Podrška

Radnim danom 9:00-15:00 sati na 01/62 74 621 ili vetis@aso.hr