Zajednica TEHNIČKE KULTURE Slavonski Brod
Autor: Martina Sertić, 4. 10. 2012.

Molimo Vas da u suradnji s profesorima, nastavnicima voditeljima pojedinih aktivnosti  pomognete u prikupljanju ili ažuriranju podataka, a najkasnije do 15.10.2012. da nam barem javite o mogućoj suradnji kako bi mogli organizirati sjednicu Odbora i na osnovu pristiglih podataka konačno raditi na izdavanju navedene monografije.

Svi podaci koje trebamo skupiti planirano da ih prikupimo konačno do 1.11. kako bi do prosinca navedena monografija izašla.

Zajednica tehničke kulture

Brodsko-posavske žuapnije

Sv.Florijana 7

web: www.ztksb.org

e-mail:zajednica-tehnicke-kulture2@sb.t-com.hr

Na prijedlog Izvršnog odbora predstavnici Brodsko-posavske županije prihvatili su ideju o pokroviteljstvu i aktivnom učešću u izdavanju tiskanog prikaz rada Zajednice i njezinih partnera, suradnika s prikazom rada u 2012 godini, te važnijim aktivnostima pojedine članice od osnutka do danas na području tehničke kulture i srodnih djelatnosti. Trenutni radni naslov je „Tehnička kultura u Brodsko-posavskoj županiji - stanje i razvitak“

Održan je i sastanak s predstavnicima Brodsko-posavske županije i Posavske Hrvatske i dogovoreno je da prije sastanka sa svim članovima odbora  Zajednica uradi slijedeće:

1. Zajednice tehničke kulture obvezuju se predstaviti u uvodniku s pripadajućim fotografijama. Svaka članica na minimalno dvije stranice predstavlja svoj rad.

1. Na 6-10 stranica planira se govoriti o tehničkoj kulturi u školama Brodsko-posavske županije, te stoga molimo ravnatelje i nastavnike tehničke kulture da pripreme tekstove i fotografije o radu svojeg kluba mladih tehničara, informatičke sekcije, učeničke zadruge, GLOBE sekcije, foto sekcije sekcije udruge tehničke kulture i ostalih aktivnosti s kojima smo zajednički nastupali u proteklom periodu.

1. Na kraju ćemo predstaviti dosadašnja priznanja i nagrade koje su pojedinci i članice zasluženo dobili pa Vas molimo da nam pomognete oko popisa učenika i mentora s odgovarajućim priznanjem, opisom, tekstovima i eventualno fotografijama.

Za svaku zajednicu i udrugu,  sekciju i slično prijedlog pisanja potrebnog teksta:

1. Uvod – adresa, ravnatelji, i tajnici, web stranica, e-mail adresa, telefon te područje djelovanja, ciljevi i zadaci, fotografija škole, fotografija neke od aktivnosti.

1. Značajnije aktivnosti na području tehničke kulture u 2012. Ostvareni rezultati.

1. Za sekciju/školska, izvannastavna aktivnost/  koja djeluje - godina osnutka, prvi osnivači, značajnije osobe u dosadašnjem radu njihova postignuća i značaj za sekciju, školu.

1. Trenutačno stanje u sekciji, vrsta aktivnosti kojom se bavi, kalendar aktivnosti, značajnije manifestacije koje organizirate, značajnije manifestacije na kojima sudjelujete,  suradnja s udrugama i Zajednicom i slično.

1. Dosadašnja priznanja i nagrade

Nadam se da ovako zahtjevna aktivnost neće biti prevelik problem, jer u interesu svih nas je da objavimo što potpuniju informaciju o radu u području tehničke kulture koja postoji na našoj Županiji.

Očekujemo od Vas da u suradnji s profesorima, nastavnicima voditeljima pojedinih aktivnosti da nam pomognete u prikupljanju ili ažuriranju podataka, a najkasnije do 15.10.2012. da nam barem javite o mogućoj suradnji kako bi mogli organizirati sjenicu Odbora i na osnovu pristiglih podataka konačno raditi na izdavanju navedene monografije.

Za sva pitanja slobodno se obratite na

mob 0959043991 Mladen Damjanović  ili na

Predsjednik mr.sc.Ante NIkolaš,dipl.ing  0917534022