SVEČANO URUČENE NAGRADE "FAUST VRANČIĆ"
Autor: Tomislav Ćosić, 13. 7. 2012.

Svečano uručene nagrade "Faust Vrančić"

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih organizirala je svečane dodjele  nagrada „Faust Vrančić“ učenicama i učenicima za postignuto prvo mjesto na državnim natjecanjima u strukovnim disciplinama, odnosno priznanja za postignuto jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, smotrama, izložbama te zahvalnice njihovim mentorima i mentoricama za postignute izvrsne rezultate u pripremanju učenika za sudjelovanje na spomenutim događanjima tijekom školske godine 2011./2012.

Svečanost je održanima 20. lipnja 2012. u hotelu Antunović u Zagrebu, nazočili su gđa Ankica Nježić, pomoćnica ministra za odgoj i obrazovanje, ravnatelj ASOO-a gospodin Ivan Šutalo te predstavnici obrazovnih ustanova u RH.

Učenici - državni prvaci, njih 92 - sa 76 mentora - došli su iz 53 škole diljem Republike Hrvatske, a od međunarodnih natjecanja u 2012. godini 24 učenika su, uz pomoć17 mentora, osvojila jedno od prva tri mjesta.

Jedini predstavnik Brodsko – posavske županije je učenik

Industrijsko – obrtničke škole Vjekoslav Lučić , najbolji tokar

u Republici Hrvatskoj u kategoriji učenika trećih razreda srednjih strukovnih škola .Učenika su stručnim znanjima i vještinama učili njegovi mentori Andrija Jelenić i Jozo Vidak.

Želim ovom prigodom čestitati prvaku i njegovim mentorima.

Ravnatelj:

Luka Mladinović,prof.el.