Europski tjedan u Brodsko-posavskoj županiji
Autor: Martina Sertić, 28. 4. 2012.

Program obilježavanja Europskog tjedna u Brodsko-posavskoj županiji
od 2. do 9. svibnja 2012.

Pod pokroviteljstvom Brodsko-posavske županije, grada Slavonskog Broda i grada Nove Gradiške, a u organizaciji Savjeta za europske integracije Brodsko-posavske županije, Upravnog odjela za razvoj i EU integracije Brodsko-posavske županije, Hrvatske gospodarske komore Županijske komore Slavonski Brod, HOK - Obrtničke komore Brodsko-posavske županije, Društva Naša djeca Nova Gradiška, Europskog doma Slavonski Brod, Bebrinske udruge mladih BUM, Udruge za promicanje ženskog poduzetništva „Budi poslovna", CTR - Razvojna agencija BPŽ d.o.o., Društva agronoma Slavonski Brod, Udruge gluhih i nagluhih Nova Gradiška, Brodskog ekološkog društva BED, Udruge za unapređenje, zaštitu i promicanje ruralnih područja „Ledera", Hrvatske lige protiv raka "Dr. Z. Slović" - podružnica Nova Gradiška, Gradske glazbe Nova Gradiška, PLUS - Udruge za promicanje lokalne uprave i samouprave Slavonski Brod, Ekonomsko-birotehničke škole Slavonski Brod i ostalih dionika, Europski tjedan u Brodsko-posavskoj županiji bit će obilježen provođenjem sljedećih aktivnosti:

2. svibnja 2012. (srijeda)

13.30 sati - Ministar poduzetništva i obrta Gordan Maras:

- Potpisivanje Sporazuma za organizacije uključene u „One Stop Service Centre" (OSSC) Brodsko-posavske županije

- Predstavljanje Plana poticanja poduzetništva i obrtništva za 2012. godinu (Poduzetnički impuls) MINPO-a (Velika vijećnica BPŽ, Petra Krešimira IV br. 1, Slavonski Brod)

3. svibnja 2012. (četvrtak)

10.00 sati - Konferencija za medije (Hrvatska gospodarska komora, Županijska komora Slavonski Brod, Matije Mesića 9, Slavonski Brod)

10.00 sati - Radionica „Moja škola za Europsku uniju" - radionica za učenike i nastavnike osnovne škole - Bebrinska udruga mladih BUM (OŠ A. M. Reljković Bebrina)

10.30 sati - Dan otvorenih vrata Hrvatske gospodarske komore – tema: „Prezentacija projekata iz IPA programa s područja Brodsko-posavske županije" (Hrvatska gospodarska komora, Županijska komora Slavonski Brod, Matije Mesića 9, Slavonski Brod)

4. svibnja 2012. (petak)

10.00 sati - Dan otvorenih vrata HOK – Obrtnička komora BPŽ – tema: „Predstavljanje Plana poticanja poduzetništva i obrtništva za 2012. godinu (Poduzetnički impuls) Ministarstva poduzetništva i obrta" (HOK - Obrtnička komora BPŽ, Petra Krešimira IV br. 46/1, Slavonski Brod)

10.00 sati - Akcija „Prevencijom do zdravlja" - Hrvatska Liga protiv raka dr. Zorislav Slović Podružnica Nova Gradiška ” (Trg kralja Tomislava, Nova Gradiška)