DRŽAVNO NATJECANJE TOKARA I SRODNA ZANIMANJA 2012.
Autor: Martina Sertić, 18. 4. 2012.

POČELO DRŽAVNO NATJECANJE

TOKARA I SRODNIH ZANIMANJA

Učenici zanimanja tokar (i srodnih  zanimanja područja obrade i montaže) sa područja cijele Hrvatske, zajedno sa svojim mentorima, okupili su se u srijedu, 18. travnja 2012.g. u našoj školi.

Naime, mi smo domaćini državnog natjecanja u spomenutim zanimanjima, a imamo i svoje predstavnike, koji brane boje naše škole: to su učenici 3. b Vjekoslav Lučić i Perica Kovačević.

Nakon okupljanja gostiju, domaćin predvođen ravnateljem Lukom Mladinovićem, upriličio je svečano otvorenje natjecanja uz nazočnost predstavnika Društva za strukovno obrazovanje  gospodina Mije Matoševića i pročelnika Upravnog odjela za obrazovanje, šport i kulturu Brodsko-posavske županije gospodina Vladimira Štefaneka.

Uz prigodan kulturno glazbeni program koji su pripremili naši učenici i profesori, natjecanje je otvorio viši savjetnik za strojarstvo Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih  gospodin Damir Zvonar.

Nakon provedenog teorijskog dijela natjecanja, održan je okrugli stol za učenike i profesore,   o tehnološkim rješenjima i katalogu opreme  uz prezentaciju tvrtke Walter.

Praktični dio natjecanja održava se po grupama, cijelo poslijepodne na tokarskim strojevima u našoj radionici.

Konačni rezultati natjecanja, stoga će biti poznati tek večeras.

Svim učenicima želimo uspjeh, a posebno našim predstavnicima Vjeki i Perici!

U četvrtak, 19. travnja 2012., nakon žalbenog roka, i službeno će se objaviti konačni rezultati natjecanja.

Uz potporu Turističke zajednice, gosti će razgledati znamenitosti Slavonskoga Broda.

Proglašenje rezultata i svečana podjela priznanja i nagrada te zatvaranje natjecanja održat će se sutra u 12.00 sati.

Prvi_dan.doc (263.00 KB)