Međunarodni natječaj Project Earth 2012.
Autor: Martina Sertić, 17. 3. 2012.

Project Earth je svjetska mreža za brigu o okolišu koja ima za cilj povezati škole, nastavno osoblje i učenike cijelog svijeta u nastojanju rješavanja problema okoliša. Svi zainteresirani mogu podijeliti svoja iskustva i prijaviti projekt na natječaj Project Earth 2012 World Environment Day Contest.
Prijaviti se mogu djeca i mladi u dobi od 4 do 18 godina, nastavnici, razredi ili škole. Rok za prijavu je 5. lipnja 2012. godine, a prijave su moguće na internetskim stranicama ProjectEarth-a.

Za sve upite zainteresirani se mogu obratiti na adresu admin@projectearth.net, a detaljnije informacije dostupne su na stranici http://www.projectearth.net/Home/ContestHistory.

Dokumenti:

Letak - Project Earth 2012

Vijest je prenesena s internetskih stranica Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Pojam ekologija

Ekologija je prirodna znanost. Ekologija proučava odnose među živim organizmima, kao i njihov utjecaj na okoliš u kojem obitavaju, te utjecaj tog okoliša na njih.

Iako se razvila kao grana biologije, ekologija se, osim onih iz biologije, koristi i saznanjima iz kemije, fizike, matematike, te brojnih drugih prirodnih znanosti.

Ovaj se pojam često nepravilno koristi pri opisivanju aktivnosti vezanih uz zaštitu prirode.

Pojam ekologija prvi put je uporabio njemački zoolog Ernst Haeckel koji je pod pojmom ekologije smatrao "odnos živih organizama u dva pravca: prema njihovom organskom i neorganskom okolišu".

Sama riječ dolazi iz grčkog oikos koji znači: okućnica, dom, mjesto za život.

Priredio: Ivan Skoko, 2.b

Ekologija.ppt (3.02 MB)