PRIMJER DOBRE PRAKSE – Industrijsko-obrtnička škola iz Slavonskoga Broda pozitivan primjer u procesu samovrednovanja
Autor: Martina Sertić, 23. 2. 2012.

Industrijsko-obrtnička škola iz Slavonskoga Broda jedna je od 24 izabrane pilot-ustanove za strukovno obrazovanje u kojoj su testirani mehanizmi samovrjednovanja. Pilot-faza ovoga projekta u trajanju od ožujka 2010. – rujna 2011.g. obuhvaćala je primjerenu edukaciju i podršku od strane vanjskog vrjednovatelja i članova projektnog tima s ciljem unaprjeđenja kvalitete strukovnih programa.

Završnom konferencijom koja je održana 21. veljače 2012. godine u hotelu Regent Esplanade /Zagreb/ svečano je okončana pilot-faza ovoga projekta „Razvoj osiguranja kvalitete u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju“, a značajan dio ove svečanosti obuhvaćalo je predstavljanje rezultata projekta.

Potvrda iznimnog rada naše ustanove i njegova dobro organiziranog Tima za samovrjednovanje bio je izbor upravo naše škole (uz još samo jednu strukovnu školu iz Koprivnice) za predstavljanje vlastitih iskustava stečenih kroz uspostavljanje ciklusa samovrjednovanja.

O realizaciji ciljeva, unaprjeđenju kvalitete nastave u IOŠ-u te mreži međusobnih posjeta  i njenoj evaluaciji govorila je koordinatorica IOŠ-a, prof. Mirta Szuyi ističući iznimnu korisnost pilot-procesa za sve strukovne škole i naglašavajući potrebu daljnjeg unaprjeđivanja kvalitete strukovnoga obrazovanja, kao i njegovoga informacijskoga sustava, tzv. e-Kvalitete riječima:

Zadovoljni smo postignutim rezultatima, ali kako prostora za unaprjeđenje uvijek ima, novi izazovi su pred nama!

Informacije i materijali sa završne konefrerncije se mogu naći na intetnetskim stranicama sa sljedećim linkovima: