Virtualni uređaj za zavarivanje
Autor: Martina Sertić, 8. 12. 2011.

Virtualni uređaj za zavarivanje

6. 12. 2011. g. u Svetoj Nedelji u tvrtki Eurotehnika održana je prezentacija proizvoda tvrtke Fronius, vodećih u proizvodnji strojeva i uređaja za zavarivanje.

Tim Industrijsko-obrtničke škole Slavonski Brod, koji sačinjavaju Mirta Szügyi, Željko Krijan i Željko Habek, u okviru je programa prezentirao rad virtualnoga uređaja za zavarivanje i rad škole na edukaciji zavarivača.

Prezentacija je pobudila značajno zanimanje tako da se uskoro očekuje i konkretna suradnja naše škole i zavarivačkih tvrtki od Pule preko Zagreba do Slavonskoga Broda.

Inače, tim naše škole koji se bavi zavarivanjem (Željko Habek, Mirta Szúgyi, Željko Krijan, Vlado Maurović i Ivo Orešković uz uvijek nazočne profesorice Gordanu Kovač, lektoricu i Editu Margetu, prevoditeljicu) dobio je značajne pohvale vodećih ljudi Froniusa (Austrija) i Eurotehnike za izloženi rad o virtualnom zavarivanju na Međunarodnom savjetovanju o zavarivanju u Slavonskom Brodu.

Podržali su buduće korake tima - istraživanja na području virtualnog zavarivanja i nastup na Međunarodnoj zavarivačkoj konferenciji – 8. Kongres o tehnologijama spajanja Eurojoin 8 od 24. do 26. svibnja 2012. u Puli i Drugoj međunarodnoj konferenciji 26. 09. - 27. 09. 2012 u Duisburgu, Njemačka  „WELDING TRAINER – the Future of Education“.