Dan planeta Zemlje u školskom vrtu
Autor: Davor Knežević, 29. 4. 2024.

Povodom Dana planeta Zemlje,  koji nas podsjeća na važnost očuvanja našeg jedinog doma, učenici 2.a i 2.f razreda sa svojim razrednicama zasadili su nove grmove u školskom vrtu, kako bi se podigla svijest o važnosti zaštite okoliša i očuvanja prirodnih resursa. Biljke ne igraju samo važnu ulogu u održavanju ekološke ravnoteže i poboljšanju kvalitete okoliša, već imaju i izuzetno pozitivan utjecaj na naše zdravlje.

Ovo je jedna od aktivnosti u sklopu školskog projekta „Uređenje školskog vrta“, kojom su učenici timskim, inovativnim radom stekli smisao za estetsko uređenje okoliša i naučili kako od postojećih biljki uzgojiti reznice korištenjem vlastitih resursa. Sve je započelo još prošle godine kada smo orezali grmove iz unutarnjeg vrta, zasadili ih u zemlju, njegovali,  te od tih reznica uzgojili nove grmove. Ove godine ciklus se ponovo nastavlja. Cilj nam je stvoriti lijepo uređen školski prostor, u kojem će uživati i nastavnici i učenici.