Našim učenicima
Autor: Martina Sertić, 4. 9. 2011.

Drage učenice, dragi učenici!

Nalazimo se na početku nove  školske 2011./2012. godine. Ispratili smo još jednu uspješnu generaciju učenika sa zavidnim stručnim kompetencijama potrebnim za tržište rada ili nastavak cjeloživotnog obrazovanja. Neka ih prati sreća i zdravlje u njihovim budućim dionicama života i rada.

Njihova su mjesta u školskim klupama popunili novi učenici pristigli iz raznih dijelova naše Županije. Želim im ovom prigodom dobrodošlicu kao i brzu prilagodbu našoj Školi.

Svakako želim pozdraviti i sve naše učenike drugih i trećih razreda te mi je želja da i ove godine ostvare iste i bolje rezultate prilikom usvajanja novih znanja, vještina i navika potrebnih za njihovo buduće zanimanje.

I ovom vas prigodom pozivam na poštivanje Kućnog reda naše Industrijsko-obrtničke škole te da unaprijedite suradnju sa svojim razrednicima, profesorima, stručnim učiteljima i svim ostalim djelatnicima naše Škole.

Uvažavajte se međusobno, imajte povjerenja u svoje profesore jer su vam upravo oni najstručniji, najiskreniji suradnici i voditelji pri stjecanju potrebnih kompetencija za vaše buduće zanimanje.

Pozivam vas na odgovorno ponašanje u školskim prostorima, kako na školskom dvorištu tako i svim unutarnjim prostorima: hodnicima, učionicama, laboratorijima, praktikumima, radionicama, športskoj dvorani i sanitarnim čvorovima.

Naime  tijekom ljetnih praznika uredili smo (neke više, a neke manje) gotovo sve prostore Škole. Čuvajmo ih zajedno kako bi nam bilo što ugodnije raditi u njima.

Upozoravam vas da smo u određene prostore postavili video kamere kako bismo mogli pratiti aktivnosti svih nas u tim prostorima.

Molim vas nemojte si dopustiti neprimjereno ponašanje jer će to za posljedicu imati određenu represivnu mjeru. Pozivam i ovom prigodom pušače da ne puše u prostorima Škole i dvorišta jer će biti kažnjeni odgojnim mjerama, a roditelji i novčano.

Radimo, učimo i djelujmo svi zajedno kao jedna velika, skladna obitelj u kojoj će svatko savjesno i odgovorno izvršavati svoje zadaće s ciljem uspješnog usvajanja stručnih kompetencija potrebnih za vaša odabrana zanimanja.

Želim vama učenicima, vašim profesorima i stručnim učiteljima puno zdravlja, sreće i uspjeha u zajedničkom radu tijekom nove školske  godine.

U Slavonskom Brodu 2. rujna 2011.g.

Ravnatelj:

Luka Mladinović, prof.el.