Održana završna konferencija projekta „Digitalna stvarnost - osnova za trening vještina" (DRinVET)
Autor: Davor Knežević, 19. 12. 2022.

15.12.2022. održana je završna konferencija projekta „Digitalna stvarnost - osnova za trening vještina" (DRinVET).
Prisutne su o projektu i projektnim rezultatima u prvom dijelu konferencije informirali Edita Margeta, Davor Knežević i Željko Habek, nakon čega su sudionici imali priliku isprobati virtualni simulator zavarivanja te "uroniti" u edukativne materijale kroz VR naočale.
Konferenciji je prisustvovalo oko 120 osoba - nastavnici i učenici četiriju strukovnih škola iz Slavonskog Broda, predstavnici Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Hrvatske obrtničke komore te strukovnih škola iz Slatine, Valpova, Nove Gradiške i Županje.
Sudeći po velikom interesu učenika za rad u virtualnom prostoru, ovakav pristup nastavi ima svijetlu budućnost.