IZLOŽBA „PREKOMJERNO FOTOGRAFIRANJE“
Autor: Davor Knežević, 7. 11. 2022.

„Prekomjerno fotografiranje - slika jednog urbicida“ izložba je na čijem su otvorenju nazočili učenici 2. c i 2. d razreda zajedno sa svojim nastavnicima i koja će u našoj školi biti postavljena do petka. Gospoda Jozo Meter i Frano Piplović, predstavnici Udruge Krizni štab Slavonski Brod 1991./1992., koja je ujedno i organizator izložbe,  u obraćanju učenicima rekli su da je cilj ove izložbe upoznati mlade ljude s urbicidom nad Slavonskim Brodom od čijega je granatiranja prošlo 30 godina. Oni su kao živi svjedoci toga vremena poručili našim učenicima da vole svoje, poštuju tuđe i da, promatranjem fotografija razorenog Broda, osvijeste kako je bilo teško živjeti u to vrijeme, ali ne i nemoguće, a sve zahvaljujući jedinstvu hrvatskoga naroda koji je i u najgorem pokazao ono najbolje. Izložbu vrijedi pogledati jer svaka fotografija svjedoči o teškom životnom okruženju, o civilnom stradanju u kojemu je život izgubilo 182 civila, od toga 28 djece. Svaka je fotografija podsjetnik o besmislu rata i razaranja, stoga zastanite i promotrite…i s poštovanjem se prisjetite svake žrtve našega Grada i okolice.

(G: Đeldum)