Školski projekt: Mala škola glagoljice
Autor: Davor Knežević, 13. 5. 2022.

Školski projekt Mali tečaj glagoljice završio je odlaskom u Gradsku knjižnicu gdje su učenici 1. D razreda zajedno s nastavnicom Gordanom Đeldum učili pisati, čitati i zapisivati brojeve na glagoljici. Zahvaljujući profesorici i djelatnici Gradske knjižnice Mirni Grubanović, koja je za učenike pripremila zanimljivu radionicu, bilo je ovo jedno predivno putovanje u prošlost, podsjećanje na početke pismenosti Hrvata i najstarije spomenike na prvom hrvatskom pismu. Učenici su izrazili zadovoljstvo novim spoznajama o glagoljici te s nestrpljenjem iščekuju nastavak suradnje iduće školske godine.