Dani kulturne baštine
Autor: Davor Knežević, 12. 10. 2021.

U sklopu Školskog preventivnog programa, učenici 3.g razreda su zajedno sa svojom razrednicom Ines Delhusom postavili izložbu nekih od najpoznatijih kulturnih građevina našeg zavičaja i na taj način obilježili Dane kulturne baštine u našoj Školi.
Manifestacija Dani europske baštine prigoda je za predstavljanje i slavljenje zajedničke kulturne baštine svih europskih zemalja, regija, gradova i manjih sredina. Ovogodišnje izdanje, organizirano tijekom rujna i listopada, posvećeno je temi Baština za sve! kojom se nastoji potaknuti zajedništvo, suradnja, uključivost i jednake mogućnosti za sve društvene skupine da dožive kulturnu baštinu. Kulturna baština, materijalna i nematerijalna, zajedničko je bogatstvo čovječanstva u svojoj raznolikosti i posebnosti, a njena zaštita je jedna od važnih zadaća svakog pojedinca. Naši učenici željeli su nas podsjetiti da se imamo čime pohvaliti.