Brodski hodaton
Autor: Davor Knežević, 22. 9. 2020.

Učenici Industrijsko-obrtničke škole Slavonski Brod s voditeljem Goranom Adelsbergerom prof TIZK, sudjelovali su 22. 09. 2020. na akciji „Brodski hodaton“ povodom obilježava Europskog tjedna mobilnosti.

Manifestaciju je pokrenula Europska unija s ciljem da se potakne javna svijest i aktivnosti građana protiv zagađenja okoliša uzrokovanog povećanjem motoriziranog prometa u urbanim sredinama, a samim time i poboljša kvaliteta života građana europskih gradova.

Na poseban način se potiču mjere usmjerene smanjenju zagađenja okoliša, promoviranju sredstva javnog prijevoza i alternativnih modela kretanja i prijevoza u gradovima.

Slogan ovogodišnjeg Europskog tjedna mobilnosti:

„Mobilnost s nultim emisijama za sve“ („Zero-emission mobility for all“)

odražava ambiciozan cilj ugljično-neutralnog kontinenta do 2050. godine, predstavljen u Europskom zelenom planu. Temom se također želi istaknuti važnost prijevoza s nultim emisijama i promicanje uključivog pristupa koji obuhvaća sve građane.

Dan ranije za učenike su pripremljene majice (koje je osiguralo Predstavništvo Europske komisije u RH) i zaštitne maske za svakog učenika i njihove voditelje. Ove godine dolazak i kretanje učenika gradom nije bio  istovremen, nego su se svakih pola sata izmjenjivale grupe učesnika.