Papa Benedikt XVI posjetit će Hrvatsku 04.-06.06.2011.
Autor: Martina Sertić, 19. 5. 2011.

Papa Benedikt XVI

Papa Benedikt XVI posjetit će Hrvatsku 04.-06.06.2011.

• Papin će zrakoplov iz međunarodne zračne luke Leonardo da Vinci u Rimu poletjeti za Zagreb u 9.30 sati.

• Dolazak u zagrebačku zračnu luku Pleso predviđen je za 11 sati. Tijekom svečanosti dobrodošlice u zračnoj luci Papa će održati svoj prvi govor.

• U 12.15 sati na programu je kurtoazni posjet predsjedniku Republike Hrvatske u Uredu predsjednika u Zagrebu

• Nakon toga u Apostolskoj nuncijaturi u Zagrebu Benedikt XVI. primit će predsjednicu hrvatske Vlade. U 14 sati je ručak s članovima pratnje, također u nuncijaturi

• Susret Pape s predstavnicima civilnog društva, svijeta politike, znanosti, kulture i poduzetništva, Diplomatskog zbora te vjerskim predstavnicima održat će se u Hrvatskome narodnom kazalištu u Zagrebu u 18.15 sati

• Sat vremena kasnije, u 19.30 sati na zagrebačkom Trgu bana Jelačića započet će bdijenje s mladima.

Izradio: Antonio Jerković, 1.e

nPapa (lat. otac, tata) naziv je za poglavara Katoličke Crkve (također: Sveti Otac), kao i službeni naziv oba aleksadrijska patrijarha (poglavara Koptske Crkve i Koptske katoličke Crkve).
nOvaj članak obrađuje pojam pape kao poglavara Katoličke Crkve i Svete Stolice, subjekta crkvene jurisdikcije i poglavara suverene države Vatikana, najmanje države na svijetu.
nVrijeme koje papa provede na čelu Crkve naziva se pontifikatom, a njegovo prijestolje Apostolska Stolica (lat. Cathedra Petri). Od 1871. godine, papinska Apostolska palača nalazi se na Trgu Sv. Petra uz Vatikansku baziliku, dok je papinska katedrala Bazilika Sv. Ivana Lateranskog.

Papa_Benedikt_XVI.ppt (972.50 KB)