BRODSKI HODATON
Autor: Administrator , 17. 9. 2019.

U ponedjeljak, 16.9.2019. su učenici 2. L razreda Ivan Galović, Gabrijel Pavlešin i Emanuel Žilić sa svojim voditeljem prof. Goranom Adelsbergerom sudjelovali na brodskom hodatonu i predstavljali Industrijsko - obrtničku školu Slavonski Brod na ovoj manifestaciji koja je organizirana u okviru Europskog tjedna mobilnosti (16. – 22. 9.).

Europski tjedan mobilnosti je manifestacija koju je pokrenula Europska unija s ciljem poticanja javne svijesti i aktivnosti građana usmjerenih smanjenju zagađenja okoliša, promoviranju sredstava javnog prijevoza i alternativnih modela kretanja i prijevoza u gradovima: pješačenje, bicikliranje, skejtanje, rolanje… Time ih se također potiče i na stvaranje navika zdravog načina života, pa tako i na povećanje stupnja zdravlja.

Na info pultu Europskog doma prijavili smo se za hodanje te dobili na poklon majice i kape. Ubrzo se osunčani Trg Ivane Brlić Mažuranić  (Korzo) uskomešalo nasmijanim licima i cikom djece iz vrtića, kao i učenika osnovnih i srednjih škola. Djeca su dobila boje i papire pa su se zabavili crtanjem i bojanjem, a kada papira više nije bilo dovoljno bez problema su produžili bojanje naširoko po tlu Korza. Za to su se vrijeme povorci učenica i učenika s njihovim voditeljima pridružili i gošće i gosti iz daleke Azije i Afrike pa smo svi zajedno krenuli i prošetali ulicama grada kako bi se opet vratili na Korzo.

Organizatori su nas na kraju počastili i slatkišima, a raspoloženi voditelj manifestacije obećao je svima onima koji su sudjelovali na ovoj manifestaciji da u nedjelju ne moraju u školu na nastavu... :D

Razišli smo se raspoloženi i nasmijani kao što je bio i ovaj plavetno-vedar osunčani dan.

Goran Adelsberger, prof

11.jpg (847.17 KB)