Europski kviz o novcu
Autor: Davor Knežević, 27. 3. 2019.

Hrvatska udruga banaka uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske uoči Europskog tjedna novca (25.-29. ožujka 2019.) organizirala je po drugi puta „Europski kviz o novcu“ (eng. European Money Quiz).

Na natjecanju je sudjelovalo više od 1100 učenika iz 130 srednjih i osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Natjecanje je provedeno u online okruženju za timove učenika od 13 do 15 godina.

Pobjednici nacionalnog natjecanja - dvoje mladih iz pobjedničkog razreda u pratnji nastavnika/nastavnice - otputovati će u Bruxelles, gdje će sudjelovati na Europskom finalnom natjecanju.

Kviz je održan u srijedu, 20. ožujka na nacionalnoj i europskoj razini putem internetske veze i Youtube kanala na poznatoj „Kahoot!“ platformi.

Istovremeno su se natjecali svi prijavljeni timovi učenika.

Naša škola je na natjecanje prijavila 12 timova. Najbolji rezultat je ostvario tim T6 koji je osvojio 76 . mjesto na nacionalnoj razini. Tim T6 su činili učenici 1.D razreda: Domagoj Marinić, Marko Soldan i Marko Jugovac.

Pohvaljujemo najbolji tim, ali i ostale učenike koji su sudjelovali na nacionalnom natjecanju.