Rezultati natjecanja“Klokan bez granica“
Autor: Administrator , 13. 5. 2017.

Ponosno objavljujemo da je naš učenik Marko Šulter iz 3.b razreda u 10% najboljih u svojoj kategoriji „Juniori v1“ u natjecanju „Klokan bez granica“! Od 1920 učenika drugih i trećih razreda srednjih škola koji slušaju matematiku 2 sata tjedno, naš učenik Marko Šulter je među 192 najbolja učenika iz Hrvatske, a zauzima ukupno 71. mjesto!

Za sve one koji ne znaju, „Klokan bez granica“ je najveće svjetsko Školsko natjecanje iz matematike koji se odvija sredinom ožujka u 60 zemalja svijeta, a sudjeluje oko 6 100 000 učenika raspodijeljenih prema dobi u skupine: Pčelice, Leptiriće, Ecolier, Benjamin, Cadet, Junior i Student. Natjecanje se odvija u matičnoj školi, a zadaci su, nakon prijevoda s engleskog,  proslijeđeni iz udruge koja organizira natjecanje za Republiku Hrvatsku, a  to je „Hrvatsko matematičko društvo“. Iz Industrijsko-obrtničke škole Slavonski Brod sudjelovalo je 23 učenika, u dvije skupine Junior v1 i Cadet.

Marko Šulter je jedini učenik iz srednjih škola Slavonskog Broda koji je među 10 % najboljih! Ovo nam je prva godina sudjelovanja i izrazito smo ponosni na rezultat! Za sve one koji žele znati više: http://www.matematika.hr/klokan/2017/zadaci-rjesenja-rang-liste/.

Marka očekuje i nagrada koju će Hrvatsko matematičko društvo poslati poštom u ovom tjednu na našu školu, a Marijana Zarožinski, kao Markova mentorica i profesorica matematike, će mu je s ponosom uručiti! Do natjecanja smo došli dijeleći pozitivne stavove i iskustva kroz aktivnosti projekta „Active, Attractive And Interactive eU Mathematics“, kada su nam kolegice iz španjolske strukovne škole ispričale svoja pozitivna iskustva, te smo se i mi odlučili okušati!

Organizatori natjecanja: Igor Vidović, Ines Delhusa i Marijana Zarožinski

Rezultati_natjecanja_Klokan_bez_granica.pdf (101.01 KB)