3. Internacionalna konferencije BRI-ES 2017
Autor: Davor Knežević, 19. 3. 2017.

Tehnička škola Slavonski Brod ove je godine organizator 3. Internacionalne konferencije BRI-ES 2017., koja ima naglasak na povezivanju industrije i strukovnog i profesionalnog obrazovanja.

Cilj konferencije je stvaranje poveznica između industrije i obrazovanja, međusobna razmjena i promocija primjera dobre prakse na području Alpe-Adrija regije. Naglasak je na strojarstvu, mehatronici, elektrotehnici, računalstvu i automehatronici. Na konferenciji je sudjelovala tehnička škole iz Austrije, Slovenije, Italije, Hrvatske i Češke Republike.

Usporedo s konferencijom je održano ekipno natjecanje učenika iz područja mehatronike i automehatronike. Ukupno je bilo pet ekipa iz svakog područja, na način da se ekipa sastojala od po jednog učenika iz svake zemlje sudionika. Cilj ovog natjecanja je promicanje suradnje i timskog rada. Na završnom dijelu konferencije učenici su predstavili svoja iskustva stečena kroz timski rad s ostalim učenicima iz drugih zemalja.

Na konferenciji i natjecanju sudjelovali su učenici i nastavnici Industrijsko – obrtničke škole iz Slavonskog broda. Učenici trećeg razreda, smjera automehatroničar Mateo Sekulić, Filip Štraleger i Davor Žalac sudjelovali su u natjecanju automehatroničara. Natjecanje se održalo u Tokić edukacijskom centru. Članovi ispitne komisije su bili i nastavnici Industrijsko obrtničke škole iz Slavonskog broda, Stanislav Klouda i Franjo Jelčić.

Iako je cilj natjecanja promicanje timskog rada i suradnja učenika iz nekoliko zemalja morao se izabrati i pobjednički tim. U pobjedničkom timu je sudjelovao i učenik Davor Žalac koji je sa svojim kolegama iz Austrije i Italije održao prezentaciju zadataka koji su im bili pripremljeni.

Konferencija je održana 16. ožujka 2017. godine u Zagrebu.