Državno natjecanje elektromehaničara
Autor: Martina Sertić, 5. 5. 2014.

Državno natjecanje iz strukovnih disciplina tehničar za brodostrojarstvo i elektromehaničar 2014.

Na državnom natjecanju za zanimanje elektromehaničar, učenik Toni Malinar uz mentora Đuru Vinković osvojio je 11 mjesto od ukupno 13 natjecatelja.

28. travnja 2014. godine s početkom u 20 sati upriličeno je svečano otvaranje državnih natjecanja iz strukovnih disciplina tehničar za brodostrojarstvo i elektromehaničar 2014. Srednja škola Petra Šegedina je u Centru za kulturu zaželila dobrodošlicu učenicima i njihovim mentorima koji su pristigli iz raznih dijelova Lijepe Naše, ali i iz susjednih država.

Nakon himne ravnatelj škole profesor Lovre Botica uputio je prisutnima pozdravni govor. Natjecateljima i mentorima je poželio mnogo uspjeha i ugodan boravak na otoku. Gradonačelnik Korčule Vinko Kapelina se također obratio prisutnima, kao što je to napravio i zamjenik župana Davorko Obuljen.

Posebno poticajan govor održao je ravnatelj Srednje pomorske škole Kotor prof. Veljko Botica, koji je izrazio želju da ovakvih susreta bude što više. Među svečanim uzvanicima bili su i viša savjetnica za elektrotehniku i računalstvo gospođa Vesna Anđelić i viši savjetnik za strojarstvo, brodogradnju i metalurgiju gospodin Damir Zvonar.

29. travnja 2014. učenici elektromehanike su imali praktični dio, popodne su imali teoretske zadatke.  Ipak, bilo je vremena i za predah. Svi sudionici su imali organizirani posjet korčulanskim znamenitostima, katedralu Svetog Marka, muzej Marka Pola... Istog dana je bio upriličen i stručni skup, na kojem su predavanja držali nastavnici Nada Laus, dipl ing, Ranko Klisura, dipl ing i Zoran Sardelić, dipl ing.

Viši savjetnici Vesna Anđelić i Damir Zvonar dodijelili su priznanja, diplome i medalje natjecateljima i njihovim mentorima.

Tema skupa je bila: Sinkronizacija brodskih generatora.

Tekst priredio: prof. Đuro Vinković