Projekt PONOS DOMOVINE 2014.
Autor: Martina Sertić, 8. 11. 2013.

PROJEKT PONOS DOMOVINE 2014

OBAVIJEST

Udruga Ponos domovine u školskoj godini 2013/14 provodi istoimeni projekt u srednjim školama pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske gospodina Ive Josipovića.  Riječ je o provjeri znanja srednjoškolaca u poznavanju svoje domovine: kulture,jezika, povijesti, zemljopisa; te natjecanju u sportskim disciplinama sa svrhom promocije kretanja i zdravog načina života.

Eliminacijsko natjecanje putem interneta uz poznavanje  CARNet  AAI identiteta na rasporedu je:

06. ožujka u 12.00 sati – sudjeluju svi zainteresirani polaznici srednjih škola

13. ožujka  u 12.00 sati – sudjeluje 100 najboljih natjecatelja iz  prvog krugu eliminacijskog natjecanja

Najbolji pojedinci s eliminacijskog natjecanja imaju pravo formirati tročlane ekipe te sudjelovati sa svojim  profesorima-mentorima u polufinalnim natjecanjima:

05. travnja  u 10.00 sati – Srednja škola Jure Kaštelan Omiš

12. travnja  u 10.00 sati – Druga gimnazija Varaždin

Finalno natjecanje u kojem nastupa 8 najboljih ekipa s polufinalnih natjecanja na rasporedu je:

01. – 03.  svibnja – Hrvatsko vojno učilište Petar Zrinski u Zagrebu

Najbolje ekipe i njihove profesore očekuju vrijedne nagrade i plakete, prijem u Uredu predsjednika RH, a pobjednike i laskavi naziv Ponos domovine 2014. Ove godine pokrovitelj će nagraditi najboljeg pojedinca prigodnim ručnim satom, a u finalu ekipe će izrađivati i projektni zadatak. Više o svemu svi zainteresirani mogu saznati ako redovito prate web stranicu www.ponosdomovine.hr  ili www.azoo.hr !

ŽELIMO VAM PUNO USPJEHA!

VAŠ PONOS DOMOVINE TIM