Prihvaćen projekt naše škole iz područja zavarivanja
Autor: Martina Sertić, 8. 8. 2013.

Početkom srpnja naša škola je obaviještena od strane Agencije za mobilnost i programe Europske unije da su joj Odlukom o dodjeli financijske potpore za projekte Leonardo da Vinci - Partnerstva u okviru Natječaja za Programe za cjeloživotno učenje za 2013.g. dodijeljena sredstva.

Posebno treba istaknuti da je projekt na nivou nacionalne agencije ocijenjen kao najbolji, a na europskoj razini zauzima visoko treće mjesto od više od tisuću predloženih projekata.
Projekt "Integrirani interaktivni sustav cjeloživotnog obrazovanja zavarivača" ili skraćeno InteractivWeld okuplja partnere iz 5 zemalja.

Koordinator projekta je Industrijsko-obrtnička škola Slavonski Brod, Hrvatska, a partneri:

- European Welding Federatiion, Portugal
-GSI-Gesellschaft für Schweißtechnik International mbH, Niederlassung Bildungszentren Rhein-Ruhr, Njemačka
- Schweizerischer Verein für Schweisstechnik, Švicarska
- Fronius, Austrija
- Končar Metalne konstrukcije, Zagreb, Hrvatska
Tihi partneri u projektu su:
- Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Zagreb, Hrvatska
- ĐĐ Termoenergetska postrojenja, Slavonski Brod, Hrvatska
- Hrvatsko društvo za tehniku zavarivanja, Zagreb, Hrvatska
- Hrvatski zavod za zapošljavanje, Zagreb, Hrvatska
- Instituto de Soldadura e Qualidade, Portugal.

U istraživanjima u okviru projekta sudjelovat će i 120 učenika i 60 profesionalnih zavarivača.
Projekt će trajati dvije godine, a u okviru IOŠ Slavonski Brod realizirat će ga tim u sastavu: Željko Habek, Mirta Szügyi, Edita Margeta, Ana Konjatić, Gordana Potnar Matković, Goran Adelsberger, Josipa Antunović, Maja Lozinjak, Željko Krijan, Ivo Orešković i Vlado Maurović.