Usavršavanje bravar monter cjevovoda srpanj - kolovoz 2013.
Autor: Martina Sertić, 2. 8. 2013.

Usavršavanje bravar monter cjevovoda srpanj - kolovoz 2013.

Posredstvom Hrvatskog Zavoda za zapošljavanje Podružnica Slavonski Brod u tijeku je usavršavanje 36 polaznika za zanimanje bravar monter cjevovoda. Program usavršavanja odvija se kroz 70 sati teorijske i 170 sati praktične nastave.

Kompetencije polaznika nakon završenog usavršavanja su: samostalnost izračunavanja elemenata cjevovoda iz izometrijskog crteža, .čitanje izometrijskih crteža, izrada elemenata cjevovoda i ispitivanje cjevovoda te usvajanje vokabulara cjevovoda na engleskom ili njemačkom jeziku i usvajanje principa zaštite na radu.

Kompletan program izvodi tim iz Industrijsko-obrtničke škole: Željko Habek, Mirta Szügyi, Edita Margeta, Željko Krijan, Ivo Bogović i Stjepan Sudarević. Dio praktične nastave (40 sati) izveden je u ĐĐ Termoenergetska postrojenja.

Program usavršavanja završava 22. kolovoza 2013. polaganjem završnog ispita i izvođenjem ispitnog cjevovoda.