Trening zavarivača u Končar Metalne konstrukcije, d.d. Zagreb
Autor: Martina Sertić, 18. 6. 2013.

U tvrtki Končar Metalne konstrukcije,d.d.  Zagreb, u Pogonu Sesvetski Kraljevec od 12. do 14. lipnja 2013. održan je trening zavarivača MAG postupkom zavarivanja. Ovo je već drugi trening ovakvog tipa u ovoj tvrtki.

Trening se sastojao od obnove znanja iz MAG zavarivanja, čitanja tehničkih crteža, zavarivačkog vokabulara na engleskom jeziku i korekcije tehnike zavarivanja pomoću virtualnog uređaja za zavarivanje Fronius.

Nastavnici Industrijsko – obrtničke škole Slavonski Brod: Mirta Szügyi, Željko Habek, Edita Margeta i Željko Krijan uspješno su proveli trening. Rezultat trodnevnog rada je podizanje kvalitete u tehnici zavarivanja MAG postupkom za 23%.

Priredio: prof. Željko Habek