Tjedan cjeloživotnog učenja 2013.
Autor: Martina Sertić, 3. 6. 2013.

Tjedan cjeloživotnog učenja 2013.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i ove godine provodi 7. Tjedan cjeloživotnog učenja, u vremenu od 30. rujna do 6. listopada 2013. godine.

U središtu pozornosti ovogodišnjeg Tjedna cjeloživotnog učenja bit će građani, sudionici cjeloživotnog učenja. U godini koja je proglašena Europskom godinom građana, odnosno u godini u kojoj će državljani Republike Hrvatske postati i državljani Europske unije, potrebno je dodatno istaknuti povezanost aktivnog građanstva i cjeloživotnog učenja. S jedne strane, tema ovogodišnjeg Tjedna bit će učenje građanskih kompetencija tokom cijelog života, pri čemu će posebna pozornost biti posvećena mogućnosti stjecanja ovih kompetencija van redovnog obrazovanja. No, Tjedan je obrazovna kampanja koja se ne obraća samo potencijalnim polaznicima već i onima čija je zadaća omogućiti da svi građani na kvalitetan način sudjeluju u procesu cjeloživotnog učenja, a posebice obrazovnim ustanovama. Stoga će se aktivnosti Tjedna baviti i pravima građana kao sudionika cjeloživotnog učenja, odnosno obavezi svih ključnih dionika, u prvom redu provoditelja obrazovanja, da omoguće građanima da to pravo u potpunosti i na odgovarajući način i ostvare.

Kao i prethodnih godina regionalni koordinatori brinut će se za događanja u svojoj regiji, dijeliti promotivne materijale te sve potrebne informacije. Popis koordinatora i njihove podatke za kontakt mogu se pronaći ovdje.

Pozivaju se sve zainteresirane institucije da planiraju aktivnosti i priključe se nacionalnoj kampanji Tjedan 2013. Sve informacije biti će dostupne i na internetskim stranicama Tjedna cjeloživotnog učenja.