Mediji o međužupanijskom natjecanju tokara i srodnih zanimanja
Autor: Martina Sertić, 27. 2. 2013.

Na Međužupanijskom natjecanju tokara, najbolji David Gudović iz Nove Gradiške

SLAVONSKI BROD – Kao prošle, tako su i ove  godine  Ministarstvo obrazovanja i sporta  te Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih  povjerili Industrijsko-obrtničkoj školi iz Slavonskog broda organizaciju Međužupanijskog natjecanja učenika strojarskih zanimanja: "Tokar i srodna zanimanja u području obrade i montaže„. Natjecanje je održano prošlog petka (22. veljače), a na njemu su sudjelovali učenici iz Bjelovarsko-bilogorske, Osječko-baranjske, Požeško-slavonske i  Brodsko-posavske županije.

Riječi dobrodošlice natjecateljima i njihovim mentorima uputio je Luka Mladinović, prof.el., ravnatelj Industrijsko-obrtničke škole Slavonski Brod. Sudionicima je poželio puno uspjeha u svim aktivnostima koje ih čekaju, a ispitnim povjerenstvima da prilikom ocjenjivanju budu stručni, objektivni, odgovorni i pravedni.

Nakon upoznavanja natjecatelja i mentora sa strojevima i radnim okruženjem u radionici, učenici su pisali teorijski test znanja iz područja tokarenja, obrade i montaže.

Potom je uslijedio praktični uradak, gdje su učenici pokazali zavidnu razinu znanja,  vještina i brzine  pri korištenju tokarskih strojeva u strojnoj obradi.

Nakon obrade rezultata testa i praktičnog uratka, povjerenstvo je objavilo rezultate:

Prvo mjesto osvojio je David Gudović, Industrijsko-obrtnička škola Nova Gradiška (mentori: Damir Falica i Zlatko Boroš).

Drugi je bio Zvonimir Vukovarac, Industrijsko-obrtnička škola Slavonski Brod (mentori: Ljubica Mašić i Jozo Vidak).

Treće mjesto osvojio je Krunoslav Vargek, Obrtnička škola Bjelovar (mentori: Stjepan Klimpak i Ivan Tudić).

Sva trojica učenika su se plasirala na Državno natjecanje.

Sve natjecatelje, mentore i brižne domaćine pozdravio je pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, šport i kulturu  profesor Vladimir Štefanek pohvalivši sve sudionike, kao i profesionalnu ogranizaciju natjecanja, a potom  je pobjednicima uručio priznanja i nagrade, zaželivši im puno uspjeha na Državnom natjecanju.

Natjecanje je prošlo kroz zanimljiva druženja u ugodnom ambijentu srdačnog domaćina, što ide na dušu koordinatorice natjecanja školske pedagoginje profesorice Snježane Birtić.

Natjecateljski duh  je bio na visokoj razini. Ispunjena su većina očekivanja natjecatelja, mentora i domaćina te su  stečena nova iskustva.

Iz medija