Učenicima naše škole
Autor: Martina Sertić, 27. 1. 2011.

Dragi učenici !

Nalazimo se na početku drugog polugodišta školske 2010./2011. godine. Na sjednici Nastavničkog vijeća održanoj 19. siječnja 2011. godine izvršili smo analizu uspjeha prvog polugodišta te smo konstatirali da je 66,5% učenika naše škole pozitivno ocijenjeno. Ovom prigodom želim čestitati svim pozitivno ocijenjenim učenicima. Međutim, više nas brine onih 33,5% učenika s negativnim uspjehom.

Zasigurno znam kako mnogi učenici nisu zadovoljni postignutim uspjehom, a posebno oni učenici s negativnim ocjenama te vas zato pozivam na veću suradnju sa svojim profesorima; na veću aktivnost na nastavi, laboratorijskim vježbama, praktičnoj nastavi, a posebno na redovito rješavanje  konkretnih školskih i domaćih zadaća vezanih za nastavne sadržaje vašeg izabranog zanimanja. Budite ozbiljni, savjesni i odgovorni suradnici svojim profesorima, stručnim učiteljima i kolegama učenicima. Pozivam vas na poštivanje svojih profesora, stručnih učitelja te ostalog osoblja naše Industrijsko-obrtničke škole jer oni su vam najiskreniji  i najodgovorniji prijatelji, voditelji i suradnici pri usvajanju novih znanja, vještina i spoznaja.

Kao što ste zamijetili, osvježili smo i uredili prostore hodnika, učionica, laboratorija i ostalih školskih prostora, stoga vas pozivam na odgovorno ponašanje prema cjelokupnoj imovini naše škole. Pozivam vas na svakodnevno poštivanje Kućnog reda škole jer ćemo se tako svi osjećati kao doista iskreni suradnici i suparnici pri ostvarivanju zajedničkog cilja, a to je stjecanje potrebnih kompetencija odabranog zanimanja usmjerenih na tržište rada.

Posebno se obraćam učenicima pušačima. Naime, moj cilj nije braniti vam „uživanje u pušenju“, već vas želim upozoriti i zamoliti za poštivanje Zakona o zabrani pušenja u javnim ustanovama i njihovim pripadajućim prostorima (zgrade i pripadajuće školsko dvorište ).Ukoliko se ne budete pridržavali zakona i propisanih pravila ponašanja, bit ćemo prisiljeni koristiti raspoložive represivne mjere, zajedno s inspektorom rada naše Županije .

Želim vam puno uspjeha pri usvajanju novih znanja, vještina i spoznaja tijekom drugog polugodišta te da na kraju nastavne godine ostvarite pozitivni uspjeh.

Ravnatelj: Luka Mladinović,prof.el.