Školsko natjecanje iz discipline Automehatronika održano 29.1.2024.
Autor: Davor Knežević, 1. 2. 2024.

Natjecanje u disciplini automehatronika održano je u radionici Centra novih tehnologija u sklopu Industrijsko – obrtničke škole.
Natjecanju je pristupilo četiri učenika, dva iz zanimanja automehatroničar 3C razred i dva učenika zanimanja automehaničar 3J razred. Na natjecanju su postavljeni zadaci iz modula automehanike i autodijagnostike. Važnost ovoga natjecanja je u činjenici da unazad desetak godina u ovoj disciplini sudjelujemo kao škola domaćin na međužupanijskim i državnom natjecanju. Pobjednik ovoga natjecanja se plasirao na međužupanijsko natjecanje koje se i ove godine održava u našoj školi. Državno natjecanje organizira WorldSkills Croatia koje će se održati na zagrebačkom velesajmu. S obzirom da smo imali nekoliko međužupanijskih i državnih prvaka školsko natjecanje privlači naše učenike koji se rado odazovu jer vide mogućnosti prikazati svoje stečene vještine na prvoj stepenici koja vodi prema sljedećim kategorijama natjecanja. Ovim natjecanjem odabiremo
najbolje učenike koji će predstavljati našu školu i nositi se sa pritiskom koje su svojim rezultatom nametnule generacije učenika prije njih.
Kako bi učenike pripremili na ono što slijedi natjecanje se održava u dva modula koja su pripremili naši nastavnici, strukovni učitelji i suradnici koji već godinama sudjeluju u pripremi zadataka, prosudbenim povjerenstvima i organizaciji natjecanja na svim nivoima. Ove godine prosudbeno povjerenstvo bilo je u sastavu: Stanislav Klouda, Franjo Jelčić i Marko Žebčević.
Na Međužupanijskom natjecanju pridružiti će se nastavnik Ivan Dadić koji je sudjelovao u organizaciji školskog natjecanja zajedno s našim ravnateljem Lukom Mladinovićem od kojeg imamo neograničenu podršku.
Nastavnik naše škole Anto Jurić višegodišnji predsjednik i član povjerenstva na WoldSkills Croatia i ove će godine sudjelovati u povjerenstvu natjecanja za disciplinu automehatronika.

Pobjednik školskog natjecanja je Matija Marjanović iz 3J razreda, uz mentora Željka Blavickog. Pobjednik je izborio nastup na međužupanijskom natjecanju koje će se održati u ožujku u našoj školi.
Ovom prilikom mu želimo puno uspjeha.