ŠKOLSKO NATJECANJE UČENIKA U STROJARSTVU - Aditivne tehnologije
Autor: Davor Knežević, 26. 1. 2024.

Dana 25.1.2024. u 12:15h u praktikumu automatike i robotike održano je školsko natjecanje u disciplini Aditivne tehnologije u zanimanju CNC operater.

Na natjecanje se prijavilo 8 učenika, tri učenika iz 3.b i pet učenika iz 2.b razreda.

Učenici su rješavali dva zadatka iz Aditivnih tehnologija. Na temelju odabranih .STL, .DXF i .SVG datoteka, učenici su trebali korištenjem programa: SolidWorks, Prusa Slicer, Ultimaker Cura, Inkscape i Rotriks generirati G-KOD i izraditi tražene modele putem 3d printera Prusa i3 MK3, Creality CR 10s pro v2 i Rotriks Robotske ruke.

Zadaci su ukupno iznosili 150bodova.

Po završetku natjecanja, povjerenstvo za provedbu školskog natjecanja, pregledalo je riješene zadatke, a prvoplasirani učenik je Nikola Trabalko sa 140 bodova.