Poziv na sudjelovanje u novom savjetovanju
Autor: Administrator , 25. 11. 2016.

Savjetovanje sa zainteresiranom javnošću o Nacrtu prijedloga Zakona o izmjenama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, s konačnim prijedlogom.

PRIJEDLOG ZAKONA O IZMJENAMA

ZAKONA O ODGOJU I OBRAZOVANJU U OSNOVNOJ I SREDNJOJ ŠKOLI, S KONAČNIM PRIJEDLOGOM

Ministarstvo znanosti i obrazovanja poziva zainteresiranu javnost da se odazove savjetovanju sa zainteresiranom javnošću o Nacrtu prijedloga Zakona o izmjenama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, s konačnim prijedlogom. Ovim zakonom mijenja se odredba članka 99. stavka 11. koja se odnosi na donošenje pravilnika kojim će se propisati kriteriji prema kojima će učenici s teškoćama ostvarivati pravo na potporu pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika te odredba članka 41.

Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, br. 152/2014.) koja se odnosi na stjecanje licencije za ravnatelje školskih ustanova iz članka 126.a Zakona. Cilj savjetovanja je prikupiti primjedbe i prijedloge zainteresirane javnosti o Nacrtu prijedloga Zakona o izmjenama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, s konačnim prijedlogom.

Savjetovanje je otvoreno do: 3.12.2016.