Projekt E –MOBIL u Industrijsko-obrtničkoj školi
Autor: Administrator , 11. 4. 2016.

Projekt E –MOBIL projekt je kojemu je cilj modernizacija kurikuluma zanimanja Automehatroničar i Tehničar za vozila i vozna sredstva uvođenjem sadržaja o električnim i hibridnim pogonima vozila te primjeni i dijagnostici senzora.

Projektom se uvode suvremeni sadržaji u kurikulume kako bi se stekle relevantne kompetencije učenika utemeljene na analizi tržišta rada iskazane odgovarajućim ishodima učenja i usklađene s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom te relevantnim zakonima.

Projekt je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda i Državnog proračuna RH, a provodi  ga Strukovna škola Vice Vlatkovića kao nositelj projekta u partnerstvu s našom Industrijsko-obrtničkom školom iz Slavonskog Broda, Srednjom školom kneza Branimira iz Benkovca, Obrtničkom komorom Zadarske županije, tvrtkama Auto-centar Serdarević d.o.o. iz Zadra i Autodijelovi Tokić d.o.o. iz Zagreba. Projekt je započeo u svibnju 2015. g. te je predviđen njegov završetak u svibnju 2016. Vrijednost projekta E-MOBIL procjenjuje se na 2,3 mil. kuna.

Edukacija učenika i nastavnika svih partnerskih škola izvodi se u nekoliko modula te su aktivnosti realizirane u periodu od 4.4.-6.4.2016. u našoj Industrijsko-obrtničkoj školi dio velikoga broja planiranih praktičnih aktivnosti. Strukovna škola „Vice Vlatkovića“ iz Zadra dostavila je hibridni automobila u našu školu te je u ovoj specifičnoj, trodnevnoj, praktičnoj izobrazbi učenika sudjelovalo 70 -tak naših učenika automehatroničara i profesori, sudionici projekta uz stručno vodstvo g. Ivana Jurčevića, voditelja Tokić edukacijskog centra.

Projekt je u skladu s brojnom europskim i nacionalnim strategijama koje su usmjerene na povećanje energetske učinkovitosti, smanjenje emisije stakleničkih plinova, smanjene potrošnje energije u prometu i očuvanje okoliša te se svojom ekološkom usmjerenošću izuzetno uklapa u potrebe suvremene strukovne škole sa suvremenom praktičnom nastavom.