Županijska smotra učeničkih zadruga Brodsko-posavske županije
Autor: Davor Knežević, 8. 4. 2019.

Srednja škola Antun Matija Reljković bila je domaćin deset županijskih učeničkih zadruga koje su pokazale što rade i čime se bave.

Učenici su izložili i prezentirali postupak izrade svojih radova i proizvoda. Bilo je tu različitih ukrasa, prehrambenih proizvoda, mirisnih sapuna, uporabnih predmeta i moderne tehnologije.

Zadruga učenika naše škole- ZUIŠ djeluje kroz dvije sekcije:

1.Sekcija proizvoda školske radionice (voditelj Zrinoslav Janković)

2.Sekcija usluga (voditelj Marta Živatović)

Poznavanje ustroja, rada i postignuća zadruge objasnio je Kristija Šimunović (2.c).

Tajnik zadruge Antun Đurić pripremio je potrebnu dokumentaciju.

Na smotri smo ,kroz sekciju proizvoda predstavili tehnologiju izrade i sam proizvod, Nepokretni noža za meso tzv. šajba (naše kulturne baštine na koju smo izuzetno ponosni) koju je prezentirao učenik Blažen Novak(3.b) – mentor Andrija Jelinić

Veliku pažnju učesnika i gostiju izazvao je Robot-alkar(upravljan putem bluetootha pomoću mobitela) i Led matrix display na kojem su učenici pomoću računala ispisivali tekst. Upravljanje robota i način njegove izrade predstavili su Fabija Lazarić(3.i) i Luka Knežević(3.i)- mentor Ivan Bunjevac.

Naše fotografkinje Marijana Opačak(3.f) i Ivona Stojanović(3.f) predstavile su foto-sekciju, fotografirale učesnike i goste te na licu mjesta izrađivale fotografije na malom priručnom Canon pisaču fotografija  - mentor Marta Živatović

Za tek nedavno osnovanu zadrugu, postigli smo više nego zadovoljavajući uspjeh i pozornost svih učesnika. Bilo je to zanimljivo i poučno iskustvo.

Voditeljica zadruge, Ines Delhusa