Hrvatske Specijalne Snage
Autor: Administrator , 14. 11. 2014.

—Bojna za specijalna djelovanja (kratica BSD) elitna je postrojba oružanih snaga Republike Hrvatske. U sastavu je pristožernih postrojbi Glavnog stožera Oružanih snaga.
Nastala je 8. rujna 2000. godine, spajanjem djelatnika Središta za posebne borbene vještine iz "Šepurina" i 1. hrvatskog gardijskog zdruga. Bojna za specijalna djelovanja ima središte u Vojarni "Drgomalj" u Delnicama.

Bojna je danas jedna od najelitnijih postrojbi Hrvatske vojske te jedna od najbolje obučenih i najbolje opremljenih postrojbi za specijalne operacije u regiji.
—Okosnicu Bojne za specijalna djelovanja čine pripadnici hrvatske vojske koji su proizašli iz Domovinskog rata i koji su bili u sastavu specijalnih i izvidničkih postrojbi i gardijskih brigada.

Do danas je izrasla u jednu od najelitnijih i najobučenijih postrojbi Hrvatske vojske, a njezini pripadnici osposobljeni su za operacije na kopnu, moru i u zraku, u svim vremenskim uvjetima i na svim terenima.

Priredio: Filip Vuković, 1.b

Hrvatske_Specijalne_Snage.pptx (383.10 KB)