Glazba
Mejaši
Autor: Administrator , 17. 10. 2014.

Tamburaški sastav “Mejaši” postoji od 2006. godine, a okupili smo se i počeli svirati kao članovi Centra tradicijske kulture Varaždin (nekadašnjeg KUD-a Varteks) iz Varaždina kod profesora tambure g. Dragutina Korena, gdje smo naučili svoje prve tamburaške „trzaje“, a neki i note.

Kroz ovaj je bend do sada „proletjelo“ nekoliko članova koji nisu ozbiljno shvatili ovu skupinu mladih i perspektivnih glazbenika, ali bitno je da se uspjela skupiti ekipa koja je spremna uskladiti obaveze s onim što voli i u čemu uživa, a to je glazba.

Mejaše“ danas čini šest mladih glazbenika čiji je prosjek 22 godine, a veže nas prijateljstvo, ljubav prema tamburi i glazbi te volja za vježbom i napretkom.

Od ostalih tamburaša razlikuje nas stil odijevanja te postava instrumenata i jedinstven spoj tambure sa pop-rock elementima. Tamburi smo dodali bubnjeve, kontru zamijenili elektro-akustičnom gitarom, a tamburaški bas sa bass gitarom.

U početku smo i mi kao svi ostali tamburaši bili odjeveni isto, ali smo odlučili odvojiti se od kategoriziranja u tamburaše i to potvrdili promjenom stila odijevanja pa tako narodne nošnje zamijenili izlizanim trapericama i starkama po čemu smo dobili naziv „TAMBURAŠI U STARKAMA“.

Naprila: Helena Dupor, 1.f

MEJASI.ppt2003.ppt (6.70 MB)