Večer matematike 2020.
Autor: Davor Knežević, 7. 12. 2020.

Već tradicionalno, u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom, organizirali smo zajedničko druženje uz Večer matematike koje se ove godine zbog epidemioloških mjera održavalo tijekom cijelog tjedna od 31.11.2020. do 4.12. 2020.

Večer matematike skup je interaktivnih radionica, raznih zadataka, zagonetaka i matematičkih pitalica u kojima sudjeluju učenici. Ovakva druženja potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike.

U ovogodišnjoj Večeri matematike, uz vodstvo prof. Ines Delhusa i pomoć prof. Marijane Zarožinski sudjelovalo 90-tak učenika iz različitih razreda naše škole. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali, nadamo se da su se dobro zabavili i ponešto naučili.

„Matematika nikad ne vara. Samo su u matematici računi uvijek čisti“ (Zdravko Kurnik)