Klokan bez granica
Autor: Davor Knežević, 18. 3. 2022.

Zbog mnogih važnih datuma u ožujku vezanih u matematiku taj mjesec se među matematičarima naziva „mjesec matematike“. U Industrijsko-obrtničkoj školi Slavonski Brod obilježili Dan broja PI, Svjetski dan matematike, a održano je i učenicima najdraže natjecanje iz matematike „Klokan bez granica“.

Ove godine natjecanje je održano 17. ožujka i na njemu je sudjelovalo 15 učenika prvih, drugih i trećih razreda koje su nastavnici matematike odabrali za ovo natjecanje. Povjerenik za natjecanje u Industrijsko-obrtničkoj školi je nastavnica Marijana Zarožinski, a organizator  cijelog natjecanja na nacionalnoj razini je Hrvatsko matematičko društvo. Učenici pamte ovo natjecanje po slatkom zalogaju, kemojskoj olovci koju nose kući i problemskim zadacima za koje ne treba „klasično“ matematičko znanje. Rezultati nacionalne razine bit će objavljeni za mjesec dana!