Obilježili smo 75 godina svoga postojanja
Autor: Davor Knežević, 15. 10. 2021.

15. listopada 2021. Industrijsko – obrtnička škola obilježila je svoju 75. obljetnicu. Svečana je priredba povodom ovog posebnog dana održana u Kazališno-koncertnoj dvorani Ivana Brlić Mažuranić uz nazočnost učenika, nastavnika, roditelja i drugih uvaženih uzvanika.

Tomu je prethodilo razgledanje izložbe u prostorima Škole te predstavljanje solarne punionice za električna vozila. Ovom je prezentacijom Škola dokazala kako je naša školska radionica centar novih tehnologija, a podizanje ekološke osviještenosti i korištenje obnovljivih izvora energije na visokoj razini. Rođendanski je program bio raznovrstan, a obogatila su ga nastupanja naših dragih gostiju iz Glazbene škole, Ekonomsko-birotehničke škole i Srednje škole Matije Antuna Reljkovića.

Prikazana su i dva filma: jedan o tome tko smo, što radimo, čime se ponosimo i što planiramo raditi u budućnosti, a drugi o bivšim učenicima naše Škole, a sada uspješnim poslovnim ljudima. Uz glazbeno-recitatorske točke naših učenika i djelatnika, dodijeljene su i jubilarne nagrade djelatnicima kao i zahvale prethodnim ravnateljima koji su svojim predanim i vizionarskim radom dali velik doprinos Školi. Ravnatelj Luka Mladinović uručio je zahvalnice na potpori i ukazanom povjerenju onim ustanovama, tvrtkama i partnerima s kojima Škola uspješno surađuje dugi niz godina. Svečani je program završio pjesmom Croatio, iz duše te ljubim u spontanoj izvedbi ravnatelja Luke Mladinovića i nastavnika Ante Jurića, a koja je okrunila osnovni cilj svečane akademije: promicanje vrijednosti Industrijsko – obrtničke škole te jačanje slavonskog i nacionalnog identiteta.

Iz medija: Radio Slavonija    EBROD    Grad Slavonski Brod  Brodportal