ISKRA 2018

Naslovnica
WorldSkills Croatia Državno natjecanje (11.5.2021. - 13.5.2021.)
Autor: Davor Knežević, 26. 5. 2021.

Državno natjecanje učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2021., najveće događanje u obrazovanju u Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovom dijelu Europe, održano je od 11. do 13. svibnja 2021.
S obzirom na pandemiju, ovo je bila jedinstvena prilika jer su se natjecatelji uz stroge epidemiološke mjere, okupili i pokazali svoje zavidno znanje.
Kao škola domaćin natjecanja u disciplini „Električne instalacije“, Industrijsko – obrtnička škola Slavonski Brod, okupila je svoj tim strukovnih nastavnika koji su sudjelovali u pripremi i kasnije u demontaži radnih mjesta natjecatelja.
U organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje, natjecanje se provodilo u čak 49 kategorija, a naša škola imala je predstavnike u tri discipline: „Automehatronika“, „CNC i CAD/CAM tehnologije“ i „Električne instalacije“.

U disciplini „Električne instalacije“ srebrnu medalju je osvojio Antonio Karavidović, kojemu je mentor
bio Krunoslav Matijašević. Također odličan uspjeh ostvario je i Bruno Kramosta iz automehatronike
koji je osvojio četvrto mjesto u državi s mentorom Stanislavom Kloudom, te Filip Ereš u disciplini
„CNC i CAD/CAM tehnologije, koji je bio šesti s mentorom Matom Jakusom.
Samim plasmanom na državno natjecanje, učenici su ostvarili veliki uspjeh jer su se natjecali s
najboljima u državi u svome zanimanju, te im na tome čestitamo i zahvaljujemo što su predstavljali