Večer matematike u Industrijsko-obrtničkoj školi Slavonski Brod
Autor: Administrator , 4. 1. 2020.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Večer matematike je projekt Hrvatskog matematičkog društva, kojem je glavni sponzor Institut za razvoj i inovativnost mladih, a odvija se uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Zahvaljujemo se Hrvatskom matematičkom društvu što smo i mi dio te priče, i to već petu godinu. Stigle su nam zahvalnice koje ćemo uručiti učenicima i nastavnicima volonterima za pomoć u organizaciji i provođenju. Kako je štrajk nastavnika za sobom povukao dosta promjena, tako smo se odlučili večer matematike provesti u Božićnom duhu. Pod voditeljskom palicom profesorice Marijane Zarožinski, učenici iz 6 razreda pokušavali su otvoriti kovčeg u takozvanoj igri "Escape room" i te pobijediti u kvizu IQ pitalica. Pun kovčeg nagrada osvojili su učenici 2.b, koji su u duhu Božića podijelili svoje nagrade s drugoplasiranim 2.h, dok su "najveći IQ" imali učenici 1.d razreda! Učenici su bili zadovoljni, što su i napisali u listića za evaluaciju.
Bravo za sve sudionike i vidimo se dogodine!

Vecer_matematike_2019.pdf (147.20 KB)