[članak iz medija] PETERO UČENIKA OBJASNILO ZAŠTO SU UPISALI ŠKOLE KOJE DRUGI IZBJEGAVAJU
Autor: Davor Knežević, 18. 6. 2018.

MATIJA SUNEK(15), vodoinstalater:

Deficitarna zanimanja su budućnost i u njima leži novac

Plan je ovakav. Prvo namjeravam završiti tri godine za vodoinstalatera, i onda upisati četvrtu godinu za dodatnu edukaciju o drugim srodnim zanimanjima, kako bih dobio diplomu za završetak četverogodišnje škole. Nakon toga slijedi upis na vatrogasnu akademiju, čime ću steći potrebne kvalifikacije za profesionalnog vatrogasca, pa dvije godine rada u struci i konačno otvaranje vlastite vodoinstalaterske tvrtke. Deficitarna zanimanja su budućnost, i tu je novac. Znam da ciljam visoko, ali već sada sam počeo raditi na ostvarenju svog poslovnog plana. Novac od stipendije stavljam sa strane, kao i novac zarađen od prakse, a s tatom sam se dogovorio da će mi pomoći pokrenuti vlastiti posao.

Cijeli članak pročitajte na LINKU