Predstavljanje knjige 260 dana autora Marijana Gubine
Autor: Administrator , 8. 12. 2017.

8. prosinca 2017. godine u Industrijsko – obrtničkoj školi predstavljena je knjiga Marijana Gubine 260 dana. Predstavljanju su nazočili učenici 3. b razreda te nekoliko nastavnika. Učenicima se obratio sam autor koji je na neobičan način progovorio o onome što mladi danas najviše trebaju: ljubavi, suosjećanju i humanosti.

Sam autor kaže: „ Sve vas pozivam da, prije što nekoga osudite, prije nego nekome učinite nešto loše, pročitate moje iskustvo i ne uvedete sebe u napast da činite loše, niti zbog nacionalizma, niti zbog rasizma, vjerskih opredjeljenja, niti čega drugoga. Ja, Marijan Gubina, ne osuđujem, ne mrzim. NEMOJTE NI VI!“

Učenici Antonio Čeliković, Gabrijel Mitrović, Stjepan Živić i Dario Suhalj čitali su ulomke iz knjige, a nakon svakoga čitanja uslijedio je piščev osvrt. Poruke koje je iznosio ostavile su snažan dojam na slušatelje. Iako je kao desetogodišnji dječak početkom Domovinskoga rata bio zarobljen u četničkome logoru 260 dana, proživio užase, a nekoliko puta bio jako blizu smrti, nije dopustio da ga svladaju malodušnost, očaj i mržnja nego je u zlu pronašao dobro i to dobro širi diljem naše Domovine. Poziva mlade ljude da ne budu emocionalni invalidi, da prepoznaju potrebe svojih najbližih i stavlja naglasak na obitelj od koje sve počinje.

Našoj je Školi ostavio nekoliko knjiga čijom kupnjom po simboličnoj cijeni od 20 kn možemo pomoći  onima koji su u potrebi budući da sav prihod ide u humanitarne svrhe.

Svi zainteresirani za kupnju knjige mogu se javiti svojim nastavnicama hrvatskoga jezika. Vrijeme je darivanja, vrijeme je blagdanskoga raspoloženja i ugođaja, vrijeme je da postanemo za nijansu bolji nego smo bili jučer. Neka nam autorovi savjeti u tome pomognu!