Matematička liga-NATJECANJE
Autor: Martina Sertić, 10. 10. 2017.

Čast mi je i zadovoljstvo pozvati vas da nam se pridružite na novom matematičkom natjecanju za učenike osnovnih i srednjih škola. MAT liga je ekipno natjecanje nastalo sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu, te poticanja zajedništva i timskog rada. Organizator natjecanja je MAT, obrt za poduku, vlasnice Maje Zelčić.

Natjecanje za srednje škole se odvija u četiri kategorije:

·         A – matematičke gimnazije

·         B – nematematičke gimnazije

·         C3 – dvogodišnje i trogodišnje strukovne škole

·         C4 – četverogodišnje strukovne škole

Ekipa se sastoji od četiri člana iste škole. Ekipu srednje škole čine po jedan učenik od prvog do četvrtog razreda. Broj ekipa iz jedne škole nije ograničen. Natjecanje se odvija u matičnoj školi, čime je omogućeno sudjelovanje svim školama u Republici Hrvatskoj. Trajanje natjecanja je 90 minuta i zadaci su na zaokruživanje. Realizacija samog natjecanja je vrlo jednostavna i nije zahtjevna.

Natjecanje se provodi kroz četiri kola tijekom školske godine (jesensko, zimsko, proljetno i ljetno kolo) i natjecanju možete pristupiti i ako niste sudjelovali na prvom kolu. Drugo kolo MAT lige održati će se 6.12.2017.

Sve informacije o natjecanju i o provedenom prvom kolu možete vidjeti na www.matzelcic.com. Upite možete slati na mat.zelcic@gmail.com i sa zadovoljstvom ću na njih odgovoriti.

4.10.2017. održano je prvo jesensko kolo MAT lige na kojem je sudjelovalo 87 ekipa iz 37 škola. Evo nekih dojmova mentora:

·         „Hvala! Za prvi put i ja i klinci oduševljeni. Jučer su komentirali kako su im zadaci bili odlični, drugačiji i velika je razlika u odnosu na školska natjecanja.„

·         „Puno puno hvala na prilici za učeničku suradnju već na početku školske godine! Kako su oni bili rumeni, surađivali, ma divno ih je bilo gledati. Mi ćemo morati povećati broj ekipa, a i uvesti neko interno natjecanje za "upad" u jedan od timova škole.. Sve promjene javim! Svaka Vam čast i sretan Dan učitelja!“