Naš državni prvak automehaničar Ivan Božanović primio nagradu Faust Vrančić
Autor: Davor Knežević, 11. 7. 2017.

Svečana promocija državnih prvaka u strukovnim disciplinama i osvajača jednog od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima održana je u petak, 30. lipnja, u Hotelu Antunović u Zagrebu.

Događanje je organizirano u okviru projekta „Promocija učeničkih kompetencija i strukovnog obrazovanja kroz strukovna natjecanja i smotre“, sufinanciranom iz Europskoga socijalnoga fonda. Nazočile su ukupno 182 osobe, među kojima je bilo 56 državnih prvaka, 24 osvajača jedne od međunarodnih nagrada i 67 mentora.

Državnim prvacima uručena je nagrada - statua Faust Vrančić koju je dizajnirala i izradila Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, dok su međunarodnim prvacima uručene zahvalnice te pohvalnice njihovim mentorima. Nagrade i zahvalnice uručivali su mr. sc. Hrvoje Šlezak, državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja, i Mile Živčić, ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Na slici s lijeva na desno: mr. sc. Hrvoje Šlezak (državni tajnik u MZO ), Ivan Božanović ( državni prvak automehaničar iz  IOŠ SB ),   Željko Blavicki, dipl.ing.str. ( mentor učenika iz IOŠ SB ), Mile Živčić ( ravnatelj ASOO ).